Sztyblety PASCUELLO

Sztyblety jeździeckie PASCUELLO to wygodne i komfortowe obuwie do jazdy konnej, które ochroni Twoją stopę i nogę podczas długich treningów. Podeszwa pozwala na swobodne ruchy, mimo stalowego wzmocnienia. Idealne buty do długich treningów. Obuwie wykonane z licowej skóry bydlęcej. 

Jak zmierzyć długość stopy?

1. Połóż kartkę na podłodze.

2. Postaw stopę na kartce pod kątem 90 stopni.

3. Odrysuj jej kształt, prowadząc ołówek w pozycji pionowej, jak najbliżej stopy.

4. Używając linijki zmierz odległość dwóch najdalej oddalonych od siebie punków na rysunku stopy.

5. Tę samą czynność powtórz dla drugiej stopy.

6. Jeżeli pomiary różnią się między sobą, uwzględnij większy.

7. Otrzymany wynik porównaj z długością wkładki podanej w naszej tabeli rozmiarów znajdujące.

Wskazówki:

1. Pomiaru stopy należy dokonywać wieczorem, gdyż wtedy nasza stopa jest największa.

2. Dokonuj pomiaru stopy w skarpetce, której będziesz używał z danym obuwiem.

3. Dokonaj pomiaru obu stóp i dopasuj obuwie do największej z nich. Jeśli dokonujesz pomiaru samodzielnie, rób to w pozycji siedzącej, wówczas uzyskasz najdokładniejszy pomiar. Mając kogoś do pomocy, należy dokonać pomiaru w pozycji stojącej przy pełnym obciążeniu stopy.Sposób konserwacji:

KROK 1: Buty do jazdy konnej po użyciu należy oczyścić za pomocą szczotki do błota lub gąbki czy wilgotnej ściereczki.

KROK 2: Przed suszeniem należy wyciągnąć sznurowadła i wypchać buty papierem, tak aby nadać im pierwotny kształt. Takie działanie pomaga w pozbyciu się wilgoci oraz w utrzymaniu pierwotnej formy obuwia.

KROK 3: Obuwie należy wysuszyć całkowicie w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła takich jak kaloryfery, piecyki, suszarki do włosów — szybkie wysuszanie może powodować pękanie skóry.

Butów ze skóry NIE WOLNO PRAĆ ! taki zabieg pozbawia skórę elastyczności, powoduje jej pękanie oraz osłabia spoiny kleju i ściegi szycia.

KROK 4: Po oczyszczeniu oraz całkowitym wysuszeniu obuwia można przystąpić do pastowania. Należy dokładnie rozprowadzić pastę i odczekać około 10 minut, aby pasta wchłonęła się w skórę. Powierzchnię należy przetrzeć lekko zwilżoną tkaniną, obuwie należy polerować miękką szczotką lub szmatką.

Nie należy stosować past samo-nabłyszczających (płynnych, nakładanych bezpośrednio na obuwie aplikatorem), ponieważ wysuszają one skórę oraz pozbawiają ją naturalnego połysku i koloru. Częste stosowanie tych past często prowadzi do zniszczenia wierzchu obuwia.

UWAGA!

Rozmiary damskie- 31-42

Rozmiary męskie 39-46 zawyżone, proszę dobierać rozmiar mniejszy.

Pascuello
11D / 11M

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Dodano do porównania