więcej...
Nie znaleziono :(
CAVALOR LaminAid 1l CAVALOR - 1
CAVALOR LaminAid 1l CAVALOR - 1 CAVALOR LaminAid 1l CAVALOR - 2 CAVALOR LaminAid 1l CAVALOR - 3

CAVALOR LaminAid 1l

:

Cavalor LaminAid polecany jest przy wrażliwych kopytach spowodowanych problemami metabolicznymi

WięcejShow less
495,00 zł
Termin realizacji 21-30 dni
Termin realizacji zamówienia 3-14 dni roboczych
Kod:
Lubię!0
Porównaj0
Zobacz także
Opis

DLA KONI Z PROBLEMAMI  METABOLICZNYMI

Cavalor LaminAid polecany jest przy wrażliwych kopytach spowodowanych problemami metabolicznymi.

Cavalor LaminAid działa na różnych poziomach w organizmie, w sposób integralny zwalczając zaburzenia metaboliczne, które mogą prowadzić do objawów ochwatu.

Wspomaga wrażliwą florę jelitową i przywraca równowagę procesów hormonalnych i metabolicznych.

Cavalor LaminAid wspomaga również krążenie krwi, a tym samym wspomaga przepływ krwi w kopytach.

 WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU – KLUCZOWE SKŁADNIKI

Cavalor® LaminAid to wyjątkowe, zbilansowane połączenie kilku olejków eterycznych, w tym eukaliptus gałkowy, czosnek pospolity i brzoza brodawkowata. Każdy olejek charakteryzuje się określoną strukturą, składem i działaniem.

Po połączeniu uzupełniają się nawzajem i mają synergistyczny i wysoce użyteczny efekt.

Chociaż nauka o olejkach eterycznych jest wciąż w powijakach, takie olejki zyskują coraz większą uwagę w medycynie i weterynarii ze względu na ich silne i lecznicze właściwości.

Zakres stosowania olejków eterycznych jest bardzo szeroki.

Na przykład drzewo herbaciane jest często używane w środkach dezynfekujących. Ponadto badania kliniczne przyglądają się wpływowi określonych składników olejków eterycznych na niektóre kultury wirusów i bakterii, a także ich wpływowi na choroby kliniczne, takie jak cukrzyca i otyłość in vivo. Istnieją naukowe dowody na to, że np. wyciągi z czosnku, imbiru, lawendy i mięty mają działanie „przeciwcukrzycowe” ze względu na ich pozytywny wpływ na metabolizm tłuszczów i węglowodanów oraz właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Pomimo często pozytywnych wyników, podstawowe mechanizmy fizjologiczne, za pomocą których olejki eteryczne wywierają swoje działanie, są nadal w dużej mierze nieznane. Wiadomo, że w przypadku niektórych olejków eterycznych niektóre składniki, takie jak monoterpeny i związki fenolowe, reagują z błonami komórkowymi i białkami związanymi z błoną, takimi jak mechanizmy transportu, kanały jonowe i receptory. Inne wpływają na szlaki sygnalizacji komórkowej oraz regulację syntezy i funkcjonowania niektórych białek, takich jak cytokiny prozapalne.

Ochwat to coś więcej niż bolesne kopyto.

Jest to choroba wieloczynnikowa o bardzo złożonej patofizjologii, która wpływa na różne układy organizmu. Obejmują one od wycieku endotoksyn w układzie pokarmowym i rozregulowania insuliny po zapalenie i zwężenie naczyń w komórkach blaszkowatych. Większość koni podatnych na ochwat ma ogólnoustrojowe zaburzenia metaboliczne.

Dlatego wymaga to wielopłaszczyznowej terapii, która działa na różnych poziomach, aby całościowo zwalczać objawy tej choroby.

Cavalor LaminAid właśnie to robi. Zawiera unikalną kombinację olejków eterycznych o udowodnionej skuteczności, która nie tylko łagodzi objawy ochwatu, ale także pomaga usunąć przyczyny leżące u podstaw, zapewniając długotrwały efekt.

Oczywiście podczas leczenia ochwatu zalecamy również odpowiednią dawkę paszy,

pielęgnację i reżim ruchu, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Następujące właściwości mogą wyjaśnić działanie Cavalor LaminAid jako mieszanki różnych olejków eterycznych:

Lek przeciwbólowy: zawiera monoterpeny, takie jak limonen i linalool, które zostały opisane jako wywierające swoje działanie poprzez uczulenie i regulację receptorów w układzie nerwowym i wpływające na kanały Na + i / lub Ca ++.

Antybakteryjny: zawiera składniki z grupą hydroksylową (związki fenolowe, takie jak karwakrol, eugenol, tymol itp.), grupę estrową (octan geranylu i octan bornylu), alkohole terpenowe (geraniol, cytronelol), ketony (karwon), węglowodór alifatyczny , seskwiterpeny (limonen) lub aldehydy zawierające terpen (cytronelal, neral i geranial).

Proponowany mechanizm działania tych składników chemicznych polega na dyfuzji błon komórkowych bakterii, co zwiększa przepuszczalność wraz z wyciekiem ważnych składników wewnątrzkomórkowych, ostatecznie prowadząc do apoptozy.

Przeciwutleniacz: zawiera takie składniki, jak alkaloidy, flawonoidy i fenole (karwakrol, karwon, kariofilen, limonen, cyneol i tymol). Te składniki chemiczne są silnymi niszczycielami wolnych rodników.

Wspomaga krążenie: Wpływa pozytywnie na krążenie zapobiegając peroksydacji lipidów i hemolizie oraz promując płynność erytrocytów.

Wspomaga metabolizm: Wpływa pozytywnie na metabolizm tłuszczów i insuliny (obniżony poziom cholesterolu, trójglicerydów, podwyższony HDL, niższy poziom glukozy, zapobieganie odkładaniu się tłuszczu itp.).

Wspomaga trawienie: zwalcza wzrost niepożądanych bakterii jelitowych i wspomaga zdrową fermentację.

Przeciwzapalne: zawiera składniki, takie jak terpinen-4-ol, eugenol, neral i geranial, o których doniesiono, że mają działanie przeciwzapalne poprzez hamowanie syntezy niektórych mediatorów zapalenia.

Ochwat to choroba złożona, często związana z problemami trawiennymi i zaburzeniami metabolizmu. Łącząc te właściwości uzyskujemy bardzo rozległy efekt.

Cavalor LaminAid pomaga utrzymać równowagę flory jelitowej, wspomagając w ten sposób trawienie i optymalizując metabolizm, wspierając różne istotne narządy i tkanki.

Dodatkowo formuła działa pobudzająco na krążenie i układ limfatyczny, co skutkuje poprawą ukrwienia kopyta i szybszą eliminacją produktów przemiany materii. Ma to przyjemny i kojący efekt.

Ponadto obniża się ciśnienie krwi, co również zmniejsza ciśnienie wywołujące ból w kopytach.

Oleje Cavalor LaminAid mają również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, hamując w ten sposób produkcję wolnych rodników i wspomagając naprawę tkanki w kopytach.

Cavalor LaminAid to wyjątkowy i wszechstronny suplement dla koni podatnych na objawy ochwatu.

Produkt działa w sposób holistyczny, eliminując nie tylko objawy, ale także czynniki przyczynowe zapewniające długotrwały efekt.

Efekt potwierdzony w badaniach terenowych z końmi z ochwatem

Oleje zawarte w Cavalor LaminAid zostały indywidualnie wybrane na podstawie

powyższych spostrzeżeń naukowych i zostały poddane praktycznym testom, które

przyniosły zadziwiające wyniki zdrowotne.

Na podstawie oględzin wybrano do leczenia LaminAid 20 koni / kuców z łagodnym do

umiarkowanego stopniem ochwatu (tj. Zwiększoną wrażliwością i widoczną kulawizną).

Zwierzęta otrzymywały dzienną dawkę LaminAidu (50 ml / dzień) przez cztery

tygodnie, podawaną doustnie, jak również olej do kopyt zawierający olejki eteryczne

nakładany miejscowo na kopyta. Niektóre zwierzęta otrzymały również dostosowaną

dawkę paszy.

Wyniki testów terenowych:

Wyniki testów polowych są zdumiewające. Podczas drugich oględzin (po czterech

tygodniach leczenia) kulawizna 19 z 20 koni uległa wyraźnej poprawie. Żaden z

właścicieli koni nie zgłosił niekorzystnego efektu leczenia.

INSTRUKCJA UŻYCIA:

Dzienna dawka na zwierzę:

Dzień 1: 2 x 50 ml

Od 2 dnia: 2 x 25 ml dziennie.

Do długotrwałego stosowania (30 dni lub dłużej): 2 x 10 ml / dzień

Aby uzyskać optymalne rezultaty, stosuj w połączeniu z Cavalor Solemate Liq.

Cavalor SoleMate Liq to olejek do kopyt, który zapewnia zewnętrzną ulgę wrażliwym kopytom i przyczynia się do ich szybszej regeneracji.

Cavalor SoleMate Liq zawiera kilka olejków eterycznych, które są również obecne w LaminAid, w tym brzoza brodawkowata i eukaliptus gałkowy. Nakładanie olejku dwa razy dziennie na kopyto i / lub podeszwę kopyta pomaga w poprawie krążenia i przynosi szybką ulgę wrażliwym kopytom. Brzoza brodawkowata wspomaga również elastyczność kopyta i wspomaga wzrost kopyta.

OPK. Butelka 1000 ml.

 

WięcejShow less
Szczegóły produktu

Arkusz danych

Przeznaczenie
Układ pokarmowy

Menu

Kod QR

Ustawienia

więcej...
Nie znaleziono :(

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj