więcej...
Nie znaleziono :(
PRO-LINEN Electrolyte - proszek 2 kg Pro-Linen - 1

PRO-LINEN Electrolyte - proszek 2 kg

:
105,00 zł
Termin realizacji 21-30 dni
Termin realizacji zamówienia 3-14 dni roboczych
Kod:
Lubię!0
Porównaj0
Zobacz także
Opis

Czy organizm Twojego konia zawsze pozostaje w równowadze elektrolitycznej?

Czy zdajesz sobie sprawę, że w trakcie wysiłku koń może stracić w postaci potu nawet do 15 litrów płynów, a wraz z nimi jony ważnych pierwiastków odpowiadających za wiele procesów zachodzących w organizmie?

Ilość utraconych płynów zależy od czasu trwania oraz intensywności pracy, a także od temperatury i wilgotności powietrza.

Wraz z wodą organizm traci jony pierwiastków, które odgrywają ważną rolę w transporcie wody przez błony komórkowe oraz zapewniają prawidłową funkcję nerwów, mięśni i gospodarki energetycznej. Duża utrata tych ważnych dla życia pierwiastków może w wielu przypadkach powodować zaburzenia nerwowo – mięśniowe i układowe. W okresie przedłużającego się wysiłku może dojść do poważnego odwodnienia komórek.

Konie, które tracą elektrolity wykazują objawy zmęczenia oraz braku koncentracji, co w znaczny sposób obniża jakość pracy. Możesz temu zapobiec stosując Pro-Linen®Electrolyte™.Pro-Linen®Electrolyte™ to elektrolity dla koni charakteryzujące się wysoką skutecznością. Gwarantują one optymalne zbilansowanie równowagi elektrolitycznej podczas okresów zwiększonej pracy lub podwyższonej temperatury.Optymalizacja zawartości jonów i wody w ciele jest podstawą zdrowia i efektywności treningu.

Dlatego w Pro-Linen®Electrolyte™ zastosowano kluczowe sole mineralne i magnez, które mogą uzupełnić niedobory powstałe podczas treningu lub upalnych dni. Dodatek dekstrozy ma za zadanie wyrównywać straty powstałe podczas wysiłku fizycznego, jak również wspomóc wchłanianie wody do wnętrza komórek.

Dzięki stosowaniu Pro-Linen®Electrolyte™ przed i po pracy możesz zminimalizować odczucie zmęczenia utrwalając efekt świeżości u koni.Wskazania:

w celu regeneracji po obciążeniu, przemęczeniu lub przy obniżonej odporności

w celu utrzymania prawidłowych poziomów i proporcji jonów w okresie pracy

w celu uzupełnienia strat elektrolitów wydalanych razem z potem podczas okresów zpodwyższonej temperatury, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnimSkład: glukoza, chlorek sodu, wodorowęglan sodu, chlorek potasu

Składniki analityczne: Wapń 18g, Sód 60g, Siarka 60 g, Potas 23g, Chlor 54g

Dodatki w 1kg:
Witamina A (3a672a) . 1 300 000 j.m.
Biotyna 6 600 µg
Witamina C 12 600 mg
Niacyna 1 mg
Witamina E 2 800 mg
Kwas pantotenowy 330 mg
Witamina B1 100 mg
Kwas foliowy 32,5 mg
Witamina B2 165 mg
DL- α-Tokoferol 2 550 mg
Witamina B6 100 mg
Chlorek choliny 10 000 mg
Witamina B12 330 µg

Sposób użycia:

Odmierzyć dzienną dawkę i wymieszać z paszą (można dodać niewielką ilość wody, aby nastąpiło wymieszanie preparatu z paszą).

Elektrolity można również rozpuścić w wodzie i bezpośrednio wstrzyknąć strzykawką do pyska.Podawanie:

Wielkość dawki zależy od wielkości i intensywności obciążenia oraz od temperatury środowiska zewnętrznego.

Duże konie ( pow. 500 kg): 40- 80 g/ dzień

Źrebaki i małe konie: 30-35 g na dzieńZe względu na dużą ilość wysoko-higroskopijnych soli mogą ulegać zbrylaniu. Nasze elektrolity nie zawierają chemicznych antyzbrylaczy. Chodź zbrylone elektrolity nie wyglądają zbyt estetycznie, nie tracą one swoich właściwości i są całkowicie przyswajalne. Aby uniknąć tego efektu, należy zwrócić szczególną uwagę na szczelne zamykanie pudełka.WięcejShow less
Szczegóły produktu

Arkusz danych

Przeznaczenie
Elektrolity
Ostatnio oglądane

Menu

Kod QR

Ustawienia

więcej...
Nie znaleziono :(

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj